NYPD rendőr lőtt rá egy gyanúsítottra, aki lopott autóval próbált menekülni

A New Yorki rendőrség egyik tisztje tüzet nyitott egy férfira, aki állítólagosan több rendőrre is ráhajtott, miközben egy lopott Kia Sportage típusú autóval próbált menekülni a Bronxban. Az eset a helyi hatóságok szerint szerdán történt.

A rendőrség szerint a helyszínre riasztották őket egy jelzésre, miszerint egy lopott járművel közlekedik valaki a környéken. Amikor a rendőrök megérkeztek, megkísérelték megállítani a járművet, de a sofőr nem állt meg, és megpróbált elmenekülni, ami során több rendőrt is érintőlegesen elütött. Az egyik rendőr ekkor a jármű megállítása érdekében használta fegyverét, és a gyanúsítottat lábon lőtte.

A sebesített férfi végül kórházba került, állapota stabil. Az ügyben vizsgálat indult, hogy a rendőri intézkedés minden szabályosan zajlott-e. Az incidens során több rendőr is könnyű sérüléseket szenvedett, de életveszélyes állapotban senki sem került kórházba.

Az elkövető ellen több vádpontot is felállíthatnak, beleértve rendőrrel szembeni erőszakos cselekmény, lopott járművel való közlekedés és nyilvános biztonság elleni bűncselekmények miatti vádakat.

Forrás: https://www.foxnews.com/us/nypd-shoots-stolen-car-driver-bronx
Dátum: 2026-06-22