Marokkó és Egyiptom erősíti a kereskedelmi kapcsolatait
A marokkói és az egyiptomi kormány megállapodott a két ország közötti kereskedelmi és befektetési kapcsolatok erősítéséről. Omar Hejira, Marokkó ipari és kereskedelmi miniszterének államtitkára, aki a külkereskedelemért is felelős, vasárnap Kairóban tárgyalásokat folytatott Hassan El-Khatib, Egyiptom beruházási és külgazdasági miniszterével.
A találkozók a Kairóba látogató marokkói gazdasági delegáció keretében zajlottak, amelynek programja az Egyiptomi-Marokkói Beruházási Fórum megnyitását is magában foglalta. A beszélgetések során számos intézkedést vitattak meg, melyek célja a marokkói export jelenlétének növelése az egyiptomi piacon, valamint a befektetések növelése Egyiptom részéről Marokkóba.
A két fél hamarosan újra megkezdi a Marokkó-Egyiptomi Kereskedelmi Vegyes Bizottság üléseit és gazdasági valamint kereskedelmi fórumokat szervez mindkét országban. Ezenkívül elhatározták, hogy megerősítik koordinációjukat az afrikai országokkal való marokkói-egyiptomi partnerségek megszilárdítása érdekében, amely a marokkói VI. Mohammed király által képviselt győzelem-győzelem partnerség építésének részét képezi.
El-Khatib, az egyiptomi miniszter kiemelte a bilaterális kereskedelmi egyensúly beállításának közös vágyát és az exportálási akadályok eltávolításáról szóló konszenzust. Üdvözölte a marokkói gazdasági küldöttség érkezését Egyiptomba, amely különböző szektorokban működő marokkói vállalkozókból és vállalatokból áll.
Forrás: https://en.hespress.com/109830-morocco-egypt-to-bolster-trade.html
Dátum: 2025-05-04