Sosem látott állatot találtak az óceán mélyén
Hihetetlen mélységben, több mint ötezer méteres víz alatt bukkantak rá egy korábban ismeretlen tengeri lényre a tudósok, amikor a Csendes-óceán déli részeit kutatták egy búvárhajó segítségével. A január 22-én publikált tanulmány szerint, amely a Miami Herald által is közölvénnyé vált, az Új-Zéland melletti Kermadec-árokban végzett kutatás során fedezték fel ezt a különleges, lilás színű tengeriuborkát.
Az állat rendkívüli jellemzői közé tartozik, hogy több mint 30 centiméter hosszú és 8 centiméter széles. Sötétlila testéből 17 csáp és 24 kis lábacska nyújtózik ki, amelyek segítségével mozog és táplálkozik. A tudósok által készített elemzések alapján beazonosítható, hogy egy teljesen új fajról van szó, amelyet Laetmogone multiradiolusnak neveztek el.
Az óceánok mélyének kutatása folyamatos kihívásokkal teli, hiszen olyan extrém körülmények uralkodnak ott, mint az erős nyomás, az állandó sötétség és a fagyos hőmérsékletek. Ennek ellenére a tengerbiológusok rendületlenül folytatják a kutatásokat, amelyek révén évente újabb és újabb fajok kerülhetnek napvilágra.
Ez az új felfedezés nemcsak azért különleges, mert egy új fajt tárt fel, hanem azért is, mert rávilágít arra a tényre, hogy a tengeri élővilág sokkal gazdagabb és változatosabb, mint azt korábban gondoltuk. A jövő kutatásai további izgalmas felfedezéseket ígérnek a tengerbiológusok és az egész világ számára.
Forrás: [24.hu](https://24.hu/tudomany/2025/02/03/sosem-latott-uj-allatfaj-ocean-melyen-5500-meter/)
Készítés dátuma: 2025-02-03